Instalační hadice pro nadzemní bazény

bazénová instalační hadice

Bílá instalační hadice pro nadzemní bazény je vhodná pro připojení trysek, skimmeru, kartušové i pískové filtrace, solárního ohřevu a dalších částí bazénové technologie. Instalační hadici lze dělit po 1,25 m při 32 mm a po 1,5 m při 38 mm průměru.

fajka  Jednoduchá a rychlá instalace pomocí spojek

fajka  Pro použití s trnovým instalačním materiálem

fajka  Stabilizace vůči UV záření

fajka  Pro připojení k běžným výstupům na 32 a 38 mm

fajka  Délka hadice až 50 m v jednom kusu

napojení hadice na bazénovou trubku

Napojení instalační hadice na bazénovou PVC trubku

Pružnou instalační hadici je možné jednoduše spojit s PVC trubkou (nebo flexi hadicí) pomocí speciální PVC spojky. Tato spojka má na jedné straně otvor pro vlepení trubky 50 mm (či flexi hadice 50 mm) a na druhé straně univerzální trn pro nasazení pružné hadice 32 i 38 mm.

Ohebnou instalační hadici je potřeba po nasazení na trn spojky utáhnout stahovacím páskem. V opačném případě by se mohlo stát, že se hadice časem při proudění vody vysune.

napojení instalační hadice

Propojení hadice s trnovým instalačním materiálem

Pomocí instalačního materiálu s trny lze provést kompletní rozvody nadzemních bazénů. Kulové ventily, T-kusy, odbočky i spojky lze jednoduše s hadicí pospojovat stahovacím páskem. PVC instalační materiál má trny pevně osazené ve všech potřebných vývodech. Tudíž není k instalaci potřeba žádného lepidla. Trny jsou univerzální pro hadici s průměrem 32 i 38 mm.

Největší výhodou instalace bazénu pomocí hadice a trnové instalačky je rychlost, variabilita a kvalita spojů. Pro tento způsob trubnění bazénu není potřeba žádných speciálních znalostí a nářadí. Stačí ostrý nůž a šroubovák.

Instalační materiál pro hadicové připojení k bazénu

redukce z hadice 50 na hadici 32 38

Spojka na trubku 50 mm pro hadici 32/38 mm