Bazénová PVC flexi hadice

bazénová PVC flexi hadice

Bazénová flexi hadice je určená pro běžné zatrubnění bazénů. Hadice se používá zejména k propojení instalačních prvků (skimmer, trysky, výpust, vodní atrakce, atd.) s filtrací a další bazénovou technologií. Velkou výhodou flexi hadice je její celistvost, což umožňuje dosáhnout na bazénovém rozvodu minima spojů.

fajka  vnější průměr flexi hadice 50 mm

fajka  maximální délka jednoho kusu 25 m

fajka  vhodná i pro zakopání do země

fajka  rychlá instalace pomocí PVC tvarovek

fajka  dlouhá životnost a odolnost

PVC flexi hadice trvale skladem
Objednat PVC flexi hadici
bazénová flexi hadice na trubku

Propojení flexi hadice a bazénové trubky

  • Bazénová flexi hadice slouží zejména pro rozvody vody umístěné v zemi. Pro vnitřní rozvody a napojení bazénové technologie se používají častěji klasické bazénové PVC trubky.
  • Pro napojení trubky na flexi hadici se používá klasická spojka. Spojka má na obou koncích otvor o průměru 50 mm, z jedné strany do spojky vlepíte trubku 50 mm a z druhé strany flexi hadici 50 mm.
  • Stejným způsobem lze spojovat i dva kusy flexi hadice, čehož se využívá k jejímu prodloužení.
bazénová flexi hadice s ventilem

Nalepení flexi hadice na bazénový instalační materiál

Pro instalaci rozvodů pomocí flexi hadice lze použít standardní PVC instalační materiál pro bazény. Pro spojení instalačního materiálu a flexi hadice doporučujeme použít speciální lepidlo na PVC – Tangit.

Postup lepení PVC spojů

  • Lepené plochy zbavte hran a odmastěte
  • Na obě lepené plochy naneste vrstvu lepidla
  • Součástky zasuňte do sebe mírným otáčivým pohybem
  • Slepené součástky ponechte alespoň 30 minut v klidu
  • Lepené spoje lze plně zatížit tlakem vody po 24 hodinách
bazénová flexi hadice komplet

Napojení flexi hadice k bazénové trysce a skimmeru

Napojení flexi hadice k tryskám, skimmeru a výpusti lze realizovat pomocí bazénového instalačního materiálu. Vždy je víc variant jak lze tyto součásti připojit.

Na trhu je několik typů skimmerů a jejich připojení se může lišit. Hadici lze do skimmeru buď přímo nalepit, nebo je potřeba přechodovou spojku s vnitřním, nebo venkovním závitem.
Bazénové trysky mají zpravidla venkovní závit 2“ a vnitřní otvor pro nalepení hadice 50 mm. U trysek lze zvolit dva způsoby osazení do bazénu. S průchodkou, do které se našroubuje tryska a hadice se posléze vlepí do průchodky. Druhá možnost je přímé vlepení hadice do trysky. Způsob připojení zvolte podle konkrétních podmínek.