Solární bazénová hadice

bazén se solární hadicí

Hledáte levný, rychlý a jednoduchý ohřev pro nadzemní bazén? Solární bazénová hadice splňuje všechny tyto požadavky. Tento způsob ohřevu bazénu není sice žádný technický zázrak, ale vodu v bazénu ohřeje levně a rychle.
Černá solární hadice má díky vroubkům na povrchu velkou absorpční plochu, a tím i dostatečnou tepelnou ziskovost.

fajka  průměr hadice 32 a 38 mm

fajka  délka hadice 50 m u průměru 32 mm

fajka  délka hadice 51 m u průměru 38 mm

fajka  stabilizace proti UV záření

Bazénové hadice trvale skladem
Objednat solární hadici
ohřev ze solární hadice s kartuší

Napojení solární hadice k bazénové fitraci

Solární hadici lze připojit ke kartušové i pískové filtraci. U kartušových filtrací s výkonem 2 – 6 m3, není potřeba osazovat obtočný ventil. Kartušové filtrace mají zpravidla univerzální připojení pro hadice 32 a 38 mm. Zde doporučujeme použít hadici 38 mm.
Pískové filtrace mají větší výkon a je vhodné regulovat průtok vody přes solární hadici. Obtočný ventil je potřeba nastavit tak, aby část vody protékala přímo do bazénu a část přes solární hadici.
Jednoduchý solární ohřev nemá spínací čidlo proti přehřátí, proto je nutné zajistit v době slunečního svitu trvalou cirkulaci vody. Jinak může dojít k nadměrnému nahřátí vody a k poškození hadice.

solární hadice s bazénovou filtrací

Jednoduchý solární ohřev bazénu

Solární ohřev bazénu funguje pomocí čerpadla na bazénové filtraci. Filtrace nasaje vodu z bazénu, kterou očistí od mechanických nečistot.
Čistá voda z filtru je vytlačována směrem do bazénu, přes obtočný ventil a solární hadici. Množství protékající vody přes solární hadici do bazénu se reguluje kulovým ventilem na obtoku.
Pomalejší průtok vody solární hadicí znamená, že protékající voda dosáhne vyšší teploty. Záleží taky na průměru solární hadice. Maximální průtok u hadice 32 mm je 7,5 m3 a u hadice 38 mm 10 m3. Pokud však poteče voda ohřevem maximálním průtokem, bude její nahřátí velmi malé a voda v bazénu se ohřeje pomalu. Proto doporučujeme regulovat.