Bazénová vysavačová hadice

bazénová vysavačová hadice modrá

Bazénová vysavačová hadice pro propojení samotného vysavače se skimmerem, sací tryskou nebo filtrací. Vysavačovou hadici s průměrem 32 nebo 38 mm lze použít ke všem ručním vysavačům. Pro správný výběr průměru hadice k bazénovému vysavači je potřeba zjistit konkrétní připojovací rozměr sací trysky nebo skimmeru.

fajka  průměr hadice 32 i 38 mm

fajka  ochrana před sluncem – UV stabilizace

fajka  odolná proti překroucení, nelámavá

fajka  délka hadice až 50 metrů v kuse po 1,25 resp. 1,5 m

fajka  vhodná pro všechny ruční bazénové vysavače

Vysavačová hadice trvale skladem
Objednat hadici pro vysavač
bazénová vysavačová hadice s koncovkou

Napojení vysavače k sací trysce

Pokud je bazén opatřen sací tryskou pro vysavač, je připojení hadice rychlé a jednoduché. Stačí na konec hadice nasadit PVC koncovku a zasunout ji do otvoru v sací trysce. Délka vysavačové hadice je pak závislá na umístění sací trysky. Ta je zpravidla osazená ve stěně bazénu pod vodní hladinou tak, aby se k ní dalo dosáhnout rukou. Nejčastější připojovací průměr sací trysky pro bazénový vysavač je 38 mm. Nejvhodnější je průměr ověřit metrem přímo na bazénu.

napojení vysavače do skimmeru

Napojení vysavače ke skimmeru

  • Větší bazény jsou zpravidla osazeny skimmerem pro nasávání povrchových nečistot z bazénu do filtrace. Příslušenstvím každého skimmeru je i skim vac pro připojení bazénového vysavače. Tento plastový kotouč je na horní straně opatřený výstupkem pro nasazení vysavačové hadice nebo má otvor, do kterého se zasune hadice s nasazenou koncovkou.
  • Menší skimmery typu MINI mají univerzální připojení pro hadici s průměrem 32 a 38 mm. Větší skimmery, kde se počítá s větším výkonem bazénové filtrace, mají otvor pro připojení bazénové hadice s koncovkou 38 mm.
připojení vysavačové hadice k bazénu

Napojení hadice na bazénový vysavač

Ruční bazénové vysavače mají na horní straně připojovací trn na vysavačovou hadici. Trn na vysavači je ve většině případů univerzální pro hadici 32 i 38 mm. Toto je vhodné před pořízením hadice prověřit. Místo napojení hadice na vysavač je vhodné pojistit stahovacím páskem. Předchází se tak možnosti falešného tahu vysavače a snižování jeho výkonu.

Jaká je ideální délka vysavačové hadice pro bazén?

Délku vysavačové hadice je potřeba zvolit podle délky bazénu a jeho hloubky ve vzdáleném rohu od skimmeru nebo sací trysky. Součtem těchto dvou rozměrů zjistíte potřebnou délku hadice, která dosáhne do všech rohů bazénu.